Fıstık Ezmesi Ne Kadar Yenilmeli?

Fıstık Ezmesi Ne Kadar Yenilmeli

Fıstık Ezmesi Ne Kadar Yenilmeli

Fıstık ezmesi özellikle sporcuların çokça tükettiği bir besin kaynağıdır. Diyetisyenlerin uygun görmesi halinde ara öğünlerde verilen sağlıklı bir besin kaynağıdır. Burada önemli olan fıstık ezmesinde gluten olup olmadığıdır. Çünkü fıstık ezmesi kendi halinde oldukça faydalı bir besin kaynağı olup içine katkı maddeler eklenince adete zararlı bir öğün olabilir. Gerçek fıstık ezmesinden korkmayın ama yoğun kalorili bir ürün olduğunu da bir yere not edin. Bir anda bir kavanozu bitirmek doğru olmayacaktır. Fıstık ezmesi tutarı yaptığını spora ve vücudunuzun ihtiyacına göre şekillenir. Fıstık ezmesi ne kadar yenilmeli diye sorulacak olursa her kişiye aynı oran söylemek oldukça yanlış bir bilgi olacaktır. Ortalama 2 yemek kaşığı kullanılması tavsiye edilir. Aktivite ve Spor sonrası alınması kaslarınıza destek amaçlı kullanabilirsiniz. Fıstık ezmesi en doğal protein kaynaklarından birisidir.

Fıstık Ezmesi Ne Kadar Yenilmeli
Fıstık Ezmesi Ne Kadar Yenilmeli

Pynut Fıstık ezmesi ne içerir?

Fıstık ezmesinin içinde %100 Kavrulmuş yer fıstığı içermektedir. Pynut fıstık ezmesi glütensiz olup tamamen sporcu dostu bir üründür. En büyük özelliği ise katkısız ve doğal oluşudur.

Fıstık Ezmesini Ne kadar tüketmeliyim?

Fıstık ezmesi ne kadar yenilmeli sorusuyla sık sık karşılaşırız. Çünkü kalori ve güç deposu bir üründür. Her insanın anatomi yapısı farklı olduğu için kesin bir oran söylemek yanlış olacaktır. Uzmana sorup söylediği oranlarda korkmadan yiyebilirsiniz. Burada önemli olan doğal yani Pynut fıstık ezmesi markası katkısız olduğundan tercih edebilirsiniz. Spor sonrası veya öncesi ara takviye olarak gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. Pynut ürünü Naturpy markasının ürünüdür. Katkısız, doğal, ilave tuz ve yağ içermez tamamen yer fıstığının doğal yağı içerisinde mevcuttur. Gluten içermez. Çölyak dostu olan ürünümüzü gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.

Nasıl fıstık ezmesi tüketebilirim?

Bu soruda oldukça kişiseldir. Ama size birkaç güzel örnek verebilirim. Sporcular kolaylık olsun diye ekmeğin üzerine sürüp yemektedir. Ama fıstık ezmeli çok güzel tatlılar vardır. En güzel örnek fıstık ezmeli kurabiye sağlıklı bir öğün olan fıstık ezmeli kurabiye yulaf, hurma, yumurta, fıstık ezmesi ile fırına verilerek yapılan kolay ve fit bir atıştırmalıktır. Sabah kahvaltılarında ekmeğinizin üstüne sürüp ‘de tüketebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iç mimarlık boya böcek ilaçlama ankara asfalt firmaları iso 9001 belgesi ankara boşanma avukatı Land Rover Yedek Parça bahçe sulama sistemleri benim hocam kurs ankara elektrikçi