Fıstık Ezmesi Sağlığınız İçin İyi Mi Kötü Mü

Fıstık Ezmesi Sağlığınız İçin İyi Mi Kötü Mü

Fıstık Ezmesi Sağlığınız İçin İyi Mi Kötü Mü?

Her madde her gıda her ürün bir amaç için yaratılmıştır. Yani boş ve anlamsız hiçbir şey yok doğada. Örneğin, su çok elzem bir sıvı. Yokluğu kırıp geçirirken aşırısı insanı boğabilir. Aynı şey gıda maddeleri için de geçerli. Ölçülü olduklarında hayat kurtaran bir besin çok tüketildiğinde zehirlenme yapacaktır. Fıstık ezmesi sağlığınız için iyi mi kötü mü diye sorulduğunda direkt bu düşünülmelidir. Her şey insanın elindedir, onu nasıl kullandığı nasıl tükettiği tamamiyle kişinin inisayatifinde. Normal bir tüketim sağlandığında Pynut fıstık ezmesi sizin için vazgeçilmez bir ürün olacaktır şüphesiz.

Fıstık Ezmesi Sağlığınız İçin İyi Mi Kötü Mü
Fıstık Ezmesi Sağlığınız İçin İyi Mi Kötü Mü

Taş Gibi Vücutların Mimarı Kolesterol Düşmanı

Fıstık ezmesi tam bir protein deposudur. Eğer vücut çalışıyorsanız tam aradığınız besin diyebiliriz. Bilindiği üzere tüm canlılar proteinden oluşur. Protein olmadan hiçbir canlılık emaresi gözlenmez. Hormonların ve hücre yapısının yapı taşı protein. Bundan dolayı kaliteli bi fıstık ezmesine yapacağınız yatırım size kaliteli protein olarak geri dönecektir. Ayrıca kolestrolü düşürür.

Yeri Gelir Vitamin Yeri Gelir Antioksidan

Kış aylarında özellikle vitaminlerin gücüne ihtiyaç duyarız. Bağışıklık sistemimiz için vitaminler çok kıymetlidir. Fıstık ezmesi o yönden çok kurtarıcıdır. İçinde barındırdığı vitaminlerle, uygun porsiyonlarda kullanabilirsiniz. Bundan dolayı özellikle kış aylarında Pynut fıstık ezmesi en çok tercih edilen ürünlerden biri olmaktadır. Antioksidan olarak da fıstık ezmesi kullanılmaktadır. Sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla herkesin dilinde bir antioksidan dolanır olmuş. Avakado, hindistan cevizi sütü, bıldırcın yumurtası havada uçuşurken kimse fıstık ezmesinden bahsetmez. Çünkü fıstık ezmesi her marketin kadim elemanıdır. Kimseyi yalnız bırakmaz ve ‘ Bizde kalmadı başka marketlere vs. bakın.’ dedirtmez. Bundan dolayı fıstık ezmesi herkesin gözdesi olmaya devam edecek bir üründür.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iç mimarlık boya böcek ilaçlama ankara asfalt firmaları iso 9001 belgesi ankara boşanma avukatı Land Rover Yedek Parça bahçe sulama sistemleri benim hocam kurs ankara elektrikçi